pt.. cze 21st, 2024
Jak wyregulować drzwi i pozbyć się popularnych usterek?

Jak wyregulować drzwi i pozbyć się popularnych usterek? Jeśli masz problemy z jednymi z Twoich drzwi, przyczyną mogą być zawiasy. Często zakłada się, że zawiasy drzwiowe są zużyte, ale mogą one po prostu wymagać regulacji. Można wyregulować drzwi na kilka różnych sposobów i za każdym razem będą się one prawidłowo zamykać i otwierać. Jak to zrobić? Wszystko zależy od objawu problemu.

Jak wyregulować drzwi, które ocierają się o framugę?

Jak wyregulować drzwi i pozbyć się popularnych usterek?

Po wielokrotnym używaniu drzwi, często zdarza się, że zaczynają one wykazywać zużycie na ramie, a nawet nieznacznie odchylać się od pierwotnego położenia. Problem polega na tym, że poza wydawaniem irytującego dźwięku, ocierające się drzwi niszczą farbę i integralność materiałów, z których są wykonane. W wyniku użytkowania zawiasy zaczynają się rozluźniać do tego stopnia, że drzwi nie trzymają się wystarczają mocno. Stają się one niewyważone i zaczynają kolidować z ramami. Dobrą wiadomością jest to, że naprawa zawiasów jest prosta i często potrzeba tylko śrubokrętu, aby dokręcić śruby. Użycie elektronarzędzi nie jest zalecane, ponieważ mogą one być bardzo silne dla regulacji. Zawias nie jest bardzo wytrzymały element, a nadmierne dokręcanie ich może złamać śruby. Jeśli nadal planujesz używać elektronarzędzia, takie jak wiertarka, użyj minimalnej mocy. 

Zdarza się, że zawodzi nie śruba, lecz otwór, w którym jest umieszczona. Mocowanie ościeżnicy, gdy drzwi są solidne, będzie wymagało wiertła, aby poprawić otwór. Przewierć trochę szczelinę, a następnie włóż śrubę, która jest dłuższa niż stara, aby mogła zmieścić się w nowym otworze. Śruby powinny mieć teraz idealną przestrzeń do trzymania się i zamocowane na niej zawiasy nie będą opadać.

Jak wyregulować zawiasy drzwi, które się nie domykają?

Zdarza się, że drzwi same się otwierają, gdy próbujemy je zamknąć. Może to być spowodowane tym, że zawiasy są zbyt głęboko wcięte. Ponieważ nie ma szczeliny między drzwiami a ramą, drzwi chcą się z powrotem otworzyć, a to powoduje, że śruby zawiasów są pod dużym naciskiem. Dobrej jakości zawiasy, takie jak te z podkładkami, są zazwyczaj grubsze, więc zainstalowanie lepszych zawiasów może rozwiązać ten problem (zwłaszcza jeśli drzwi są zbyt ciasne względem ramy, ponieważ są grubsze). Jeśli szczelina po stronie zawiasów jest zbyt ciasna, po prostu odkręć zawiasy i włóż cienką tekturę, aby je nieco uwypuklić i sprawić, że szczelina po stronie zawiasów będzie większa.

Jak wyregulować zbyt szerokie drzwi

Jeśli po pierwszym wyregulowaniu zawiasów okaże się, że framuga drzwi jest ciasna, a drzwi są zbyt szerokie, należy je usunąć i ostrożnie przyciąć krawędź za pomocą strugarki (elektrycznej lub ręcznej). Pamiętaj, że po tym kroku trzeba będzie ponownie pomalować lub zabejcować drzwi.

Naprawa drzwi, które same się zamykają lub otwierają

Wewnętrzne drzwi http://edrzwi.com/ do łazienki lub sypialni, które same się zamykają są bardzo uciążliwe. Najprostszym rozwiązaniem jest usunięcie środkowego sworznia zawiasu i lekkie, ledwo zauważalne wygięcie go. To wygięcie zapewni wystarczające tarcie, aby powstrzymać drzwi przed samoczynnym zamknięciem lub otwarciem. Usuń pin umieszczając śrubokręt pod środkowym zawiasem. Stuknij młotkiem w śrubokręt, aż sworzeń wyskoczy z zawiasu i będzie można go wyjąć ręcznie. Usunięcie środkowego sworznia zawiasu pozwala drzwiom pozostać na miejscu dzięki górnym i dolne zawiasom. Jeśli drzwi mają tylko dwa sworznie to należy je całkowicie zamknąć i wtedy wyjąć zawias, gdy drzwi są w tej pozycji. Oparcie na zamku pomoże utrzymać zawiasy drzwi w jednej linii podczas usuwania sworznia.

Jak sprawić, aby drzwi przestały skrzypieć?

Zastosowanie pewnego rodzaju oleju smarującego na zawiasie drzwi zazwyczaj od razu rozwiązuje skrzypienie drzwi. Możesz użyć wszelkiego rodzaju smarowidła. Niezawodny WD-40 z pewnością rozwiąże ten problem. Nałóż środek na zawiasy i rozprowadź go po nich zamykając i otwierając drzwi.

Jak zmniejszyć szparę w drzwiach wyjściowych?

Zbadaj taśmę uszczelniającą na spodzie drzwi, aby zobaczyć, czy nie ma dziur lub zużytych obszarów. Pociągnij ją w kierunku zewnętrznej krawędzi drzwi. Kontynuuj ciągnięcie, aż całkowicie wyjdzie ona z rowków w dolnej części drzwi. Zmierz taśmę uszczelniającą, a następnie kup inny kawałek, który jest nieco dłuższy. Przytnij go tak, aby pasował, a następnie wepchnij zadziory taśmy uszczelniającej do rowków w dolnej części drzwi i wsadź uszczelnienie. Zamknij drzwi i poszukaj największej szczeliny wokół nich. Określ, które zawiasy wymagają regulacji. Na przykład, jeśli zawiasy są po lewej stronie drzwi, a luki pojawiają się w lewym górnym lub prawym dolnym rogu drzwi, należy podłożyć podkładkę pod dolny zawias. Jeśli szczelina znajduje się w lewym dolnym lub prawym górnym rogu, należy podłożyć podkładkę pod górny zawias. Zawias, którego nie regulujemy staje się punktem obrotowym, który pomaga zmienić kąt drzwi. Otwórz drzwi i umieść drewniany klocek lub książkę w twardej oprawie pod ich zewnętrznym rogiem, aby utrzymać je w miejscu podczas pracy. Wykręcić śruby z zawiasu, który zidentyfikowaliśmy, ale pozostaw go przymocowanego do drzwi. Umieść kawałek kalki technicznej nad wpustem, czyli wycięciem na zawias na framudze drzwi. Musisz odrysować kontur wpustu i wyciąć go nożyczkami, tworząc szablon. Odrysuj szablon na kawałku cienkiej tektury lub innym sztywnym materiale i wytnij go. Umieścić materiał w otworze i wkręcić zawias z powrotem do ramy nad podkładką. Zamknij drzwi i sprawdzić, czy szczeliny nadal istnieją. Jeśli tak, być może trzeba będzie zrobić podkładkę pod środkowy zawias.

By jump