pt.. lip 12th, 2024
Jak przygotować się do przeprowadzki?

Jak przygotować się do przeprowadzki? Przeprowadzki są dla wielu osób niezwykle stresującym przedsięwzięciem. Zazwyczaj jest to związane z nadmiernym pośpiechem i obawą przed tym, że coś pójdzie nie tak. Warto się do tego odpowiednio wcześnie przygotować i uspokoić, ponieważ w stresie wiele może się wydarzyć – można na przykład przypadkowo uszkodzić meble bądź zastawę z porcelany. Warto zatem zadbać o odpowiednie przygotowanie. W niniejszym artykule przedstawiamy, jak powinien przebiegać bezpieczny i profesjonalny transport mebli. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

 Solidne przygotowanie – opracowanie planu

Aby przeprowadzka przebiegła pomyślnie, należy odpowiednio wcześnie się do niej przygotować. Mowa między innymi o przygotowaniu wcześniejszego planu, w którym byłby opisany każdy etap, począwszy od pakowania, przez znoszenie do transportu kartonów, a kończąc na ich wypakowaniu w nowym miejscu. W sytuacji, kiedy dysponujemy małą ilością czasu, najlepiej powierzyć transport mebli profesjonalnej firmie, która oferuje pomoc w przeprowadzce. Należy jednak dokonać wyboru dobrej firmy, aby móc mieć pewność, że nasze meble zostaną w bezpieczny sposób przewiezione, a całe przedsięwzięcie przebiega w sposób szybki i sprawny.

Jak wybrać idealną firmę przeprowadzkową do transportu mebli?

przeprowadzki Wrocław
przeprowadzki Wrocław

Poszukując odpowiedniej firmy do transportu mebli, warto w pierwszej kolejności zerknąć na jej cennik, ponieważ ta sama usługa może różnić się cenowo w zależności od danej firmy. Nie warto jednak wybierać tej najtańszej, ale nie ma też gwarancji, że firma chcąca za usługę najwyższą kwotę w porównaniu do konkurencji świadczy najwyższy poziom obsługi klienta. Warto zwracać zatem uwagę także na inne kryteria, takie jak godziny, w których możliwy jest transport mebli. Dlaczego? Ponieważ kiedy firma gwarantuje możliwość przewozu mebli 24 godziny na dobę, także w weekendy i dni wolne o pracy, to świadczy to o tym, że jest ona otwarta na oczekiwania klienta i zależy jej na jego zadowoleniu i satysfakcji z przeprowadzonej usługi. Oprócz tego, warto również:

  • przejrzeć galerię zdjęć i zobaczyć, jak przebiegają transport mebli w danej firmie,
  • dowiedzieć się, czy istnieje możliwość spotkania w miejscu docelowym przed realizacją transportu mebli w celu ustalenia wszelkich szczegółów,
  • zerknąć na cennik,
  • przeczytać opinie na temat danej firmy przeprowadzkowej w internecie bądź popytać znajomych, którzy korzystali z jej usług, aby mieć pewność, że usługa zostanie wykonana z dbałością o zadowolenie klienta i na najwyższym poziomie.

Oferta firm przeprowadzkowych – transport mebli

Firmy przeprowadzkowe oferują różne usługi. Obecnie możemy spotkać coraz więcej firm, które rozszerzają swoje usługi przewozowe i poza transportem mebli oferują również demontaż mebli oraz pakowanie sprzętu. Jeżeli zatem zależy Ci na tym, aby jak najwięcej zadań w trakcie przeprowadzki wykona za Ciebie profesjonalna firma, to dowiedz się, czy firma posiada w swojej ofercie dodatkowe usługi. Wtedy może okazać się, że będziesz musiał jedynie wpuścić ekipę przeprowadzkową do mieszkania i to oni zajmą się wszystkim. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie oszczędność czasu. Przewóz mebli to wyjątkowo trudne zadanie i warto zdecydować się na pomoc specjalistów. W poszukiwaniu najlepszej firmy należy zwracać uwagę na wiele kwestii jednocześnie – usługa powinna być wykonana w przystępnej cenie, profesjonalnie oraz szybko. Warto dowiedzieć się także, czy samochód do transportu mebli jest wyposażony np. w windę, a także czy firma zajmuje się transportem mebli wielkich gabarytów, jeżeli również takie chcesz przewieźć. Warto także wybrać firmę, która poza przewozem sprzętów i mebli dostarcza również kartony i pakuje rzeczy do przewozu.

Transport mebli – o czym należy pamiętać?

Przeprowadzki często wymagają zaplanowania, jednak warto poświęcić trochę czasu na wybór profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Należy wiedzieć, iż przewiezienie rzeczy o różnych gabarytach wiąże się z koniecznością wdrożenia konkretnych rozwiązań, użycia stosownych narzędzi oraz odpowiedniego pojazdu. Na początku warto wspomnieć, że należy przede wszystkim zaopatrzyć się w kartony różnej wielkości. Poleca się ich podpisywanie za pomocą markera, tak aby później z łatwością odnaleźć, co w jakim kartonie się znajduje. Znalezienie kartonów nie jest wbrew pozorom takim ciężkim zadaniem. Najpierw można popytać się znajomych, a jeśli to nie wypali przejrzeć ogłoszenia w internecie – ludzie często oddają za darmo niepotrzebne pudełka. Kartony można również dostać np. w marketach. Warto najpierw rozejrzeć się przed zakupem kartonów, ponieważ są one jednorazowym i zbędnym wydatkiem. Należy wiedzieć, że profesjonalna firma przeprowadzkowa zapewni taką ilość kartonów, jaką będziesz potrzebował. Oprócz kartonów warto zaopatrzyć się np. w folię bąbelkową, worki wypełnione powietrzem, pianki, koce oraz folie streczowe do zabezpieczenia na czas transportu wielu rzeczy. Niezwykle istotny jest także samochód, który powinien być odpowiednio duży, aby zmieściły się w nim wszystkie meble, sprzęty oraz kartony przy jak najmniejszej liczbie kursów. 

By jump