pt.. lip 12th, 2024
Jakie radio z androidem wybrać?

Jakie radio z androidem wybrać? Tradycyjne radia samochodowe powoli wypierane są przez nowoczesne modele łączące się ze smartfonami i komunikujące się ze sobą. Radia z androidem posiadają wiele przydatnych opcji oraz praktycznych aplikacji, dzięki nim użytkownik może wykonać wiele czynności.

Radia samochodowe 2din z androidem

Wybierając radio samochodowe, należy zastanowić się, czy sięgnąć po radio 1din, czy może 2 din. Najlepiej, jeśli zasięgniemy porady mechanika albo przyjrzymy się różnicom pomiędzy takimi modelami. Bardzo ważne jest zwłaszcza wyposażenie techniczne naszego pojazdu, gdyż nie wszystkie radia mają na wyposażeniu wejścia 2din. Coraz więcej samochodów, posiada złącze 2din, z tego względu najwięcej radiów samochodowych, to właśnie radia 2 din. Złącza 1din są coraz mniej spotykane. Na rynku dostępnych jest wiele modeli samochodowych 2din z androidem, o różnych ciekawych opcjach i funkcjach. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych udogodnień dla swoich klientów. Wychodzi wiele ciekawych rozwiązań, a w radiach zauważyć można coraz to nowszą wersję Androida.

Najlepsze radio do samochodu – jaki model radia wybrać?

Dostępnych jest całe multum radioodtwarzaczy z androidem, wybór nie będzie dla nas wcale taki oczywisty. Każdy model może różnić się również opcjami i możliwościami konfiguracji. Z pewnością, najlepiej, kiedy sięgniemy po model z jak najnowszym systemem android. Dobre radio samochodowe powinno mieć także sporą ilość pamięci RAM, 8-rdzeniowy procesor, a także ekran klasy minimum IPS. Zwróćmy uwagę, czy obsługuje kamery AHD i czy ma wbudowany modem 4G LTE. Zazwyczaj modele z Androidem, mają wbudowany język polski, co ułatwi nam obsługę radia, a także jego ustawienie. Wśród popularnych modeli z androidem można wymienić:

 • VORDON AC-8203AG HUDSON
 • KRUGER&MATZ KM2006
 • XTRONS TQ709IPL
 • EONON GA9350B
 • LEXXSON B07PMQG954
 • PIONEER SPH-DA130DAB
 • BLOW AVH-9900

Czym charakteryzują się radia samochodowe z Androidem?

Minęły już czasy, kiedy w radiach odtwarzało się kasety oraz płyty CD. Aktualnie w nowoczesnych modelach z androidem, do odtwarzania muzyki wykorzystuje się USB czy microSD. Android stosowany w radiu samochodowym, jest tak samo intuicyjny i przyjazny użytkownikowi, jak ten w telefonie. Ma właściwie taki sam interfejs, z tego względu właściwie każdy użytkownik modelu z androidem powinien poradzić sobie z jego obsługą. Co ważne, firmy dbają o zabezpieczenie go przed wpływami zewnętrznymi. Zazwyczaj nowe radia podłączone są za pomocą GPS, który informuje użytkownika, kiedy trzeba wymienić olej, czy kiedy zbliża się kontrola. Wysyłają nam przy tym przypomnienie. Taki system przyniesie nam wiele korzyści i jest bardzo chętnie wybierany.

Aplikacje i funkcje dostępne w radiach z androidem

Jakie radio z androidem wybrać?

Aplikacje są bardzo cenione zarówno przez użytkowników smartfonów, jak i radioodtwarzaczy z androidem. Radia z systemem Android nie tylko odtwarzają nasze ulubione piosenki, ale także mają na wyposażeniu system nawigacji 2din, który okazuje się czasem nieoceniony. Oprócz tego jest on dostępny jako freeware, dzięki czemu nie musimy korzystać z tradycyjnego systemu, czy też wykorzystywać własnego telefonu. W takich modelach można też zmieniać dźwięk radia, za pomocą tak zwanego korektora. W ten sposób ustawimy to, co najbardziej podoba nam się w danej muzyce. Może być to między innymi większy bas. Aplikacje w androidzie posiadają wiele potrzebnych opcji, podczas codziennego pokonywania trasy do pracy, czy podczas dłuższych wycieczek. Jedną z nich, jest możliwość podpowiedzenie przez aplikację, w jakim miejscu znajdziemy najtańsze paliwo. Możemy także odbierać cyfrowe stacje radiowe, wybrać automatyczną regulację głośności i wiele więcej. Nowoczesne modele radioodtwarzaczy z androidem mają na wyposażeniu zintegrowane gniazdka USB i micro SD, dzięki czemu włączymy naszą ulubioną muzykę. Takie radio daje także możliwość wglądu w dane pojazdy, czyli pomiar PS, prędkościomierz z funkcją śledzenia, odczyt oraz rozszyfrowanie kodów błędów. Takie sprzęty wyposażone są w zestaw głośnomówiący i odtwarzacz video. W większości przypadków do takiego modelu można bez problemu podłączyć kamerę na desce rozdzielczej. Niekiedy możliwy jest też, dostęp do radioodtwarzacza przy użyciu przełącznika na kierownicy, przez co obsługa urządzenia jest jeszcze prostsza i wygodniejsza. Przez sterowanie głosowe będziemy w stanie wysyłać wiadomości czy zlecać ich odczytanie, co jest przydatne w czasie podróży.

Czy opłaca się zainwestować w radio z androidem?

Model z androidem oferuje nam przede wszystkim wyższy poziom komfortu. Z pewnością warto je kupić, gdyż:

 • jest to rozwiązanie bardzo uniwersalne, gdyż stanowi połączenie radia, smartfona, nawigacji oraz kamery
 • możemy odbierać połączenia, bez konieczności wyciągania telefonu, jest to więc opcja bezpieczniejsza
 • ma duży i czytelny ekran
 • gwarantuje dostęp do nawigacji w czasie rzeczywistym, wiemy więc gdzie są objazdy i jakie jest natężenie ruchu na danych ulicach
 • to urządzenie proste w montażu
 • nie jest zbyt kosztowne
 • pozwala na podłączenie dodatkowych odtwarzaczy
 • zapewnia doskonałą jakość dźwięku

By jump12