pt.. lip 12th, 2024
Wrocław rekuperacja

Wrocław rekuperacja: nasza firma zajmuje się instalacją systemów rekuperacji, czyli inaczej mówiąc wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i wilgoci. Specjaliści u nas zatrudnieni posiadają wiedzę zawodową na ten temat i projektują a także montują rekuperatory. Wygodna obsługa zachęca klientów do zakupu sprzętu, który może być sterowany za pomocą Internetu. Innowacyjne rekuperatory przyczyniają się do zminimalizowania opłat za ogrzewanie domu czy biura. Oferujemy najwyższej jakości rekuperację, która odpowiada za przefiltrowanie powietrza w domu i uzyskanie idealnej jego świeżości. Potrzebujesz systemu rekuperacji we Wrocławiu, skontaktuj się z naszymi ekspertami a otrzymasz najbardziej dopasowane rozwiązanie!

Co to jest rekuperator i jego cechy?

Wrocław rekuperacja
Wrocław rekuperacja

Rekuperator powietrza to specjalne urządzenie, które jest dwuściennym wymiennikiem ciepła. Wewnątrz spotykają się dwa prądy powietrzne. I bez mieszania. Każdy strumień powietrza ma inną temperaturę, dlatego następuje wymiana ciepła. Mówiąc najprościej, powietrze zewnętrzne jest ogrzewane, a powietrze wewnętrzne jest chłodzone. Ponadto wilgoć jest dodatkowo usuwana z pomieszczenia. Rekuperacja we Wrocławiu jest chętnie instalowana w domach prywatnych i komercyjnych dzięki wykorzystywaniu innowacyjnej technologii energooszczędnej, która pozwala zaoszczędzić aż do 70% ciepła. A w przyszłości ta energia zostanie ponownie wykorzystana w tym samym procesie.

W praktyce okazuje się to tak: w sezonie letnim wymiennik ciepła zapobiega przedostawaniu się ogrzanego powietrza do pomieszczenia. A w sezonie jesienno-zimowym utrzymuje ciepło. Należy jednak pamiętać, że wymiennik ciepła nie zastępuje systemu grzewczego, zasada jego działania jest inna – nie ogrzewaj ulicy. W końcu dużo ciepła jest tracone właśnie podczas zwykłej wentylacji pomieszczenia, szybko wychodzi przez otwarte okna, drzwi itp. Rekuperator pozwala ponownie wykorzystać ciepło, za które już zapłaciłeś, a tym samym uzyskać realne oszczędności energii i pieniędzy. Skontaktuj się z naszymi specjalistami, dobierzmy odpowiedni system rekuperacji we Wrocławiu i będziesz mógł cieszyć się czystym powietrzem bez względu na porę roku.

Zalety stosowania do wentylacji rekuperatorów z Wrocławia

Układ nawiewno-wywiewny to kosztowna przyjemność. Mimo to bardziej prymitywny sprzęt nie poradzi sobie z zadaniami:

 • Oczyszczanie powietrza.
 • Tworzenie naturalnej wymiany powietrza.
 • Oszczędzanie zasobów energetycznych.
 • Komfortowy mikroklimat.

Stałość – tym charakteryzuje rekuperacja we Wrocławiu, tworząc wymianę powietrza w pomieszczeniu. Warunki klimatyczne, pory roku, kaprysy pogody, zmiany temperatury nie mają wpływu na jej pracę. Głównym zadaniem rekuperatora jest dostarczenie do pomieszczeń czystego powietrza o komfortowej temperaturze. Aby zatrzymać kurz o 90%, a także inne cząstki, pomogą zainstalowane filtry. Ta technika ma długą żywotność. Wymiana materiałów eksploatacyjnych w urządzeniu, a także regularna konserwacja pomogą przedłużyć jego działanie. Skorzystaj z usług naszej firmy a przeprowadzimy serwis systemu rekuperacji we Wrocławiu w atrakcyjnej cenie.

Oprócz wielu zalet, system wentylacji z odzyskiem ciepła ma wady:

 • Potencjalni klienci często rezygnują z urządzenia ze względu na wysoki koszt. Ale to się zwraca w ciągu 3-5 lat.
 • Podczas długotrwałego użytkowania na ściankach urządzenia może tworzyć się para wodna. Również temperatury poniżej zera przyczyniają się do powstawania skorupy lodowej na ściankach urządzenia i jego rozpadu.
 • Niektóre modele rekuperatorów generują dużo hałasu podczas pracy. Powoduje to dyskomfort podczas skoncentrowanej pracy. Aby rozwiązać ten problem, możesz zakupić system rekuperacji we Wrocławiu z dobrą izolacją akustyczną.

Tak kosztowny system będzie uzasadniony, dzięki wydajności, jaką przynosi ludziom, a także oszczędnościom energii.

Korzyści z rekuperacji we Wrocławiu

Prywatne budynki mieszkalne, budynki użyteczności publicznej, magazyny, obiekty przemysłowe, biura i inne obiekty to niepełna lista, gdzie montujemy wentylację nawiewno-wywiewną działająca na zasadzie rekuperacji we Wrocławiu. To odpowiednia i nowoczesna technika, która przynosi korzyści ludziom. W pomieszczeniach z zainstalowanym kotłem opalanym drewnem lub kominkiem możliwe jest niepełne spalanie opału. Uwalniany jest tlenek węgla, który działa toksycznie na organizm. Podczas korzystania z systemu kanałów powietrznych z rekuperatorami włącza się wentylator nawiewny, zatrzymując tę trującą substancję w powietrzu. Wilgotność utrzymuje wbudowany hydrostat. Prawie każde urządzenie wyposażone jest w jonizator. Rekuperatory dwubiegowe są w stanie przetworzyć do 100 metrów sześciennych powietrza na godzinę.

Nowoczesna wentylacja (rekuperator) ma ogromną listę korzyści, w tym:

 • Wysoka wydajność pracy.
 • Oszczędność do 90% ciepła (i obniżenie kosztów ogrzewania).
 • Prosta instalacja.
 • Żywotność – ponad 10 lat (przy kompetentnie wykonanej instalacji).
 • Minimalne koszty utrzymania.
 • Obecność systemu filtracji.
 • Możliwość całorocznego użytkowania.

Dlatego nie dziwi fakt, że stał się on powszechny wśród właścicieli nieruchomości. Wszyscy chcemy odetchnąć świeżym powietrzem i cieszyć się normalnym mikroklimatem a rekuperacja nam to zapewnia. System rekuperacji we Wrocławiu można kupić bezpośrednio w naszej firmie, wykonamy także jego montaż, prace serwisowe i naprawy.

By jump12