pt.. cze 21st, 2024
Wszechobecne plamy na wykładzinie biurowej. Czas na skuteczne działanie

Wszechobecne plamy na wykładzinie biurowej. Przestrzenie biurowe są jednymi z tych ulegających najczęstszym zabrudzeniom. Duża liczba osób zgromadzona na niewielkiej przestrzeni, ciągły ruch i ilość czynników brudzących skutecznie zanieczyszcza posadzki w tychże miejscach. Pranie wykładzin biurowych nie musi być jednak trudnym zadaniem, o ile wiemy w jaki sposób się do niego zabrać. Własnoręczne czyszczenie może bowiem nie przynieść zadowalających rezultatów.


Najczęstsze zanieczyszczenia posadzek w biurze. Kawa, ciastka, kanapki

Wiele osób nie wyobraża sobie pracy biurowej bez filiżanki mocnej kawy czy półmiska pełnego smakołyków znajdującego się w pobliżu rąk. Mimowolne jedzenie i picie, bez odrywania się od dokumentów czy komputera, powoduje jednak, że jesteśmy mniej skupieni na wykonywanych czynnościach. To dlatego dywany w biurach tak często są ubrudzone plamami z kawy. Roztargnienie, chęć wykonania wszystkich obowiązków “na czas” – powoduje pośpiech. Ten zaś przekłada się na chociażby drżące ręce czy nieuważne ruchy. Właściciele biur stają przed, wydawałoby się, trudnym zadaniem doprowadzenia do ładu całego pomieszczenia po intensywnym dniu pracy. Plamy z kawy czy herbaty, na pierwszy rzut oka, są piekielnie trudne do usunięcia. Ręczne pranie wykładzin biurowych Kraków może przypominać katorżniczą pracę, której efekty będą i tak niezadowalające. Do tego dochodzą okruszki, resztki słonych paluszków, zanieczyszczenia od butów. Ogromna ilość czynników brudzących sprawia, że zwykłe odkurzanie biura nie przynosi zadowalających rezultatów. Bardzo często trzeba będzie sięgnąć po coś skuteczniejszego, co w mig przywróci podłogę do stanu używalności. Używanie mopów, ścierek, szczotek może co prawda przyczynić się do zebrania górnej części zabrudzeń, ale w przypadku mocnych plam takie sposoby będą po prostu nieskuteczne. Dlaczego niektóre plamy są tak trudne do usunięcia?

 

Plamy, które głęboko wnikają w strukturę wykładzin w biurach

Dokładne wyczyszczenie tak wrażliwych powierzchni, jakimi są dywany czy wykładziny, nie jest zawsze najprostsze. Przede wszystkim możemy mówić o trudnej charakterystyce plam, wnikających w poszczególne włókna materiału znajdującego się na posadzce. Kawa czy herbata błyskawicznie zostaje zaabsorbowana przez wykładzinę, a następnie barwi ją, przez co plama jest bardzo trudna do wywabienia. W przypadku nagłych zdarzeń trzeba działać szybko i zdecydowanie. Im szybciej rozlany napój zostanie zaprany, tym większe prawdopodobieństwo, że plama zostanie usunięta. W biurze nie ma jednak na to czasu. Pośpiech, intensywna praca, zbliżające się terminy uniemożliwiają skupienie się na tak prozaicznych rzeczach, jak pranie wykładzin biurowych. Po kilku minutach zabrudzenia stają się już nie do usunięcia. Przynajmniej domowymi środkami. Stosowanie specjalistycznej chemii również nie jest dobrym pomysłem. Bardzo często mocne specyfiki czyszczące muszą być pozostawione przez dłuższy czas na powierzchni wykładziny, a ze względu na moc składników pomieszczenia powinny zostać wietrzone. W warunkach biurowych nie ma na to szans. Wielość czynników i charakterystyka biur uniemożliwia szybkie i sprawne czyszczenie plam na wykładzinach https://montazwykladzin24.pl/czyszczenie-i-konserwacja-wykladzin/. Nie może zatem dziwić fakt, iż właściciele takich placówek decydują się na pójście o krok dalej, jakim jest kompleksowe pranie wykładzin biurowych. Często jest to jedyny sposób, aby przywrócić wykładzinie dawny blask. Prace porządkowe wykonywane za pomocą m.in. parownic dywanowych są w pełni ekologiczne, szybkie i bezpieczne dla osób przebywających wewnątrz.

Pranie wykładzin biurowych, które jest zawsze bardzo skuteczne

Odrywanie pracowników od pracy, czy przekonywanie sprzątaczki o sposobach czyszczenia posadzek – nie są najlepsze sposoby na rozwiązanie problemu brudnej podłogi. Znacznie szybciej i sprawniej prace czyszczące wykona wyspecjalizowana ekipa, dysponująca profesjonalnymi myjkami do wykładzin biurowych. W przypadku dużych zabrudzeń i konieczności doprowadzenia do ładu wykładzin w pomieszczeniach, skutecznym wyjściem jest skorzystanie z zewnętrznej firmy porządkowej. Ograniczy to ryzyko zniszczeń posadzki, absorpcji czasu pracowników, czy nerwów związanych z nieskutecznym porządkowaniem wykładzin w miejscach biurowych. Pranie wykładzin biurowych wykonywane jest poza godzinami pracy biura, wobec czego nie koliduje ono z obowiązkami wykonywanymi przez pracowników. Na korzyść takiego rozwiązania działa także bezpieczeństwo pracy. Wszystkie obowiązki przenoszone są bowiem na pracowników porządkowych, wykonujących zlecenie prania wykładziny w biurze. Nie ma zatem ryzyka, że nasz pracownik, który chciałby samodzielnie podjąć się czyszczenia plamy, zrobi to nieporadnie. Pranie wykładzin biurowych polega na wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń, nie emitujących do środowiska pracy szkodliwych substancji ubocznych. Preparaty czyszczące są dokładnie zbierane z powierzchni, o ile zostały użyte. Profesjonalne pranie wykładzin to także sposób na odkażenie i pozbycie się drobnoustrojów z użytkowanych powierzchni. Dbanie o higieniczne warunki pracy w dobie pandemii jest jednym z obowiązków pracodawcy. Jest to szczególnie ważne obecnie, kiedy ryzyko złapania wirusa jest wciąż wysokie.

By jump