wt.. maj 21st, 2024
Witamina A na co pomaga

Witamina A na co pomaga – każda kobieta pragnie zachować atrakcyjny wygląd i wpłynąć niejako na tykający zegar biologiczny. Panie lubują się w maseczkach odmładzających i tonikach. Często chodzą na fitness, do fryzjera i kosmetyczki. Proces odmładzania można zacząć od spożywania odpowiednich produktów spożywczych. W przypadku oddziaływania składników odżywczych na wygląd warto zainteresować się witaminą A. W jaki sposób ona powstaje i za co odpowiada? Czy dzięki witaminie A jesteście w stanie być wiecznie młode? W jakich dziedzinach stosowana jest witamina A i co ją potęguje w ludzkim organizmie? Warto postawić na swój zdrowy look, a my wam w tym pomożemy, nieskromnie rzecz ujmując. Oddajemy wam do użytku treściwy artykuł o potężnej mocy beta-karotenu na piękną cerę. 

Proces przekształcania 

Nasz artykuł zaczniemy od wyjaśnienia genezy witaminy A. Nie jest to substancja odżywcza, która występuje w gotowej wersji. Musicie wiedzieć, że jest gotowym produktem powstałym w wyniku przekształcenia się określonych związków chemicznych. Tymi określonymi związkami są retinol i beta-karoten. W literaturze popularnonaukowej traficie również na określenie proto-witaminy A, w kontekście b-karotenu. Obie substancje rozpuszczają się pod wpływem tłuszczy. Jakie wynikają z tego konsekwencja dla naszego organizmu? Otóż są lepiej magazynowane, dzięki czemu starczają na dłuższy okres. Gotowa witamina A wpływa na szereg niezwykle istotnych funkcji, jeśli poruszamy się na gruncie zdrowia i urody. Poniżej wymienimy sobie oddziaływanie końcowego produktu przekształcenia retinolu i karotenu w witaminę A na nasz organizm.

Lustereczko powiedz przecie kto jest najpiękniejszy w świecie

Finalny produkt transformacji retinolu i b-karotenu ma działanie odmładzające. Dosłownie, możecie nam wierzyć na słowo. Witamina A wpływa na szybszą regenerację komórek. Ujędrnia skórę i oddziałuje na zdrową, piękną cerę. Odmładzający charakter tej witaminy jest nie do przecenienia, jeśli zanosicie się z zamiarem zadbania o siebie. Witamina A na co pomagaMożecie postawić na zdrową dietę bogatą w ten składnik odżywczy. Zajadanie się marchewką i regularny fitness przyniesie wam namacalne profity. Odmładzające działanie witaminy A zostało zauważone i docenione przez właścicieli firm kosmetycznych. Buszując po drogeriach, natkniecie się na kosmetyki mające b-karoten w swym składzie. Z iloma takimi maściami i tonikami się spotkałyście? Zapewne same świadomie lub nie z nich korzystacie. Witamina A wpływa nie tylko na urodę wyrażoną brakiem zmarszczek i gładką cerą, ale i również na orli wzrok. Dokładnie tak, jak czytacie. Zażywając produkty zawierające retinol wpływacie na utrzymaniu wzroku na tym samym poziomie, macie lepsze postrzeganie nocne i nie cierpicie na suchoty oka. Polecamy w szczególności osobom, które zmuszone są pracować w warunkach home office. W zdrowym ciele zdrowy duch. Za pomocą omawianych substancji odżywczych zadbacie o zdrowe kości i kwestie hormonalne. Tak, to prawda. Niedobór witaminy A w organizmie powoduje problemy z zajściem w ciąże. Jak na ironię, popularne środki antykoncepcyjne potęgują ilość witaminy A w organizmie. Kobietom pragnącym uniknąć szybszego postarzenia się radzimy przykuć uwagę na zdrowym żywieniu i używaniu kosmetyków bogatych w witaminę A.

Zobacz więcej:

Niedobór tych substancji to los baby jagi

Naszkicujmy odwrotną sytuację. Co się stanie, gdy poziom witaminy A w naszym organizmie będzie niewystarczający? Na pewno nie wpłynie to korzystnie na wygląd skóry. Mogą pojawiać się poważne problemy natury dermatologicznej. Wyobraź sobie łuszczycę lub plamy skórne. Nie wygląda to kusząco, nieprawdaż? Każda kobieta unika zmarszczek jak ognia. Jednak nie każda stosuje się do zdrowej diety i przykuwa większą uwagę na skład używanych kosmetyków. To przeoczenia może zagwarantować wysyp zmarszczek i tak zwane kurze łapki. Niedobór retinolu i proto-witaminy A poskutkuje cerą jak u babcinki. To jednak nie koniec kłopotów. Cierpiąc na niedobór tych składników, nie tylko będziesz pomarszczona, ale i na wpół niewidoma. Może i przesadziliśmy z tą ślepotą, ale faktem jest, że niewystarczająca ilość witaminy A lub chroniczny jej niedobór wpływa na problemy ze wzrokiem. Takie kobiety mogą później narzekać na zespół suchego oka. Dalsze konsekwencje ignorowania zdrowej diety wiążą się ze słabymi kośćmi i bezpłodnością. Wszystkie wymienione schorzenia mają swe źródło w złej diecie, wyzutej z retinolu i b-karotenu. Podpowiemy, w czym znajdziecie te związki chemiczne. 

Jedzenie i kosmetyki nośnikiem witaminy A

W pogoni za zdrowym, rześkim i atrakcyjnym wyglądem nie zapominajcie o aplikowaniu sobie witaminy A. Znajdziecie ją w produktach odzwierzęcych. Największy poziom retinolu zawarty jest w mięsach (wątróbka wołowa), rybach (makrela, sardynki, łososie), jajach i mleku. Proto-witamina A jest często spotykana w produktach owocowo-warzywnych. Postawcie na dynie bądź marchew. Dzięki ich spożywaniu zadbacie o odpowiednie paliwo potrzebne do produkcji witaminy urody i sex-appealu. Polecamy soki z marchwi, oczywiście świeżo wyciskane i  niezawierające konserwantów, ani żadnych szkodliwych dla zdrowia ulepszaczy. Przechadzając się po drogeriach, sprawdzajcie skład rozmaitych kremów na poprawę cery. Wiele z nich sporządzona jest na podstawie b-karotenu. Wykorzystanie takich produktów to przepis na jędrną skórę i gładką cerę.

By jump12