pt.. cze 21st, 2024
Myjnia samochodowa samoobsługowa jak korzystać?

Myjnia samochodowa samoobsługowa jak korzystać? Zanim przejdziemy do właściwej procedury korzystania z myjni samoobsługowej, dobrze byłoby zapoznać się z tym, czego należy użyć. Te wymienione są najczęściej spotykane w myjniach samoobsługowych, ale mogą się różnić w zależności od wyposażenia i jakości myjni. Niektóre mogą mieć ich więcej, inne mniej. Myjnia bezdotykowa inwestycja to strzał w dziesiątkę, gdyż koszt myjni bezdotykowej jest niski. Opłacalność myjni bezdotykowej wynika z wielości samochodów na ulicach.

Z czego składa się myjnia samoobsługowa?

Myjnia samochodowa samoobsługowa jak korzystać?

Rura spryskująca jest tym, czego używasz do mycia samochodu. Znajduje się ona w uchwycie, który zazwyczaj znajduje się po jednej stronie myjni. Ma ona wąż, który łączy się z instalacją na suficie myjni. Kiedy wyjmiesz ją z uchwytu, zobaczysz, że na rączce znajduje się przełącznik, który musisz nacisnąć, kiedy myjnia samoobsługowa zacznie działać. Myjnia bezdotykowa na monety to miejsce, gdzie wkładasz pieniądze lub kartę kredytową i wciskasz odpowiednie przyciski z trybami mycia. Opcje różnią się w zależności od myjni i mogą być proste, z trzema podstawowymi poleceniami, lub bardziej zaawansowane, z wieloma opcjami. Uchwyty znajdują się na jednej ze ścian myjni. Wyglądają jak gigantyczne klamerki. Ich głównym zadaniem jest zawieszenie dywaników i dokładne umycie ich wodą pod ciśnieniem. Szczotki pianowe są powszechne w nowoczesnych myjniach samoobsługowych. Zazwyczaj są one podłączone do węża, przez który wypływa piana i woda. Ich głównym zadaniem jest szorowanie głównych zanieczyszczeń, takich jak błoto, osady smaru i tym podobne. Szczotki pianowe są używane po umyciu samochodu głównie samą wodą. W niektórych myjniach samoobsługowych są one opcjonalne i uważane za zbędne. Więc jeśli nie możesz znaleźć jednego, nie martw się, wyniki nie będą gorsze.

Jak funkcjonuje myjnia samoobsługowa?

Otóż, jak już wcześniej wspomniano, każda myjnia samoobsługowa działa na zasadzie: ile płacisz, tyle myjesz. Tak więc, gdy wrzucisz monety lub przyłożysz kartę kredytową do automatu, urządzenie uruchomi się automatycznie. Usłyszysz szum dochodzący z myjni, co jest pewnym znakiem, że została ona uruchomiona. Prawdopodobnie zauważysz również, że wąż podłączony do rury spryskującej porusza się, ponieważ jest pod ciśnieniem. Potem wystarczy już tylko chwycić za rurę zraszającą, nacisnąć przełącznik na uchwycie i rozpocząć mycie. Po wyczerpaniu kredytu urządzenie automatycznie się wyłączy, nie musisz robić nic więcej. W większości myjni samoobsługowych znajduje się przycisk STOP, który ma za zadanie opóźnić lub całkowicie zatrzymać cały proces mycia. Jest to w zasadzie przycisk awaryjny. Jeśli naciśniesz go z jakiegoś powodu, powinien on również zatrzymać czas mycia. Koszt postawienia myjni bezdotykowej wymagania uwzględnienia wszystkich sprzętów niezbędnych do czyszczenia samochodu.

Zobacz również:

Nieskomplikowane użytkowanie myjni

Po zaparkowaniu samochodu w myjni wykonaj następujące czynności. Wyjmij wszystkie dywaniki podłogowe i powieś je w uchwytach na dywaniki. W przeciwnym razie, jeśli planujesz wyprać dywaniki, zostaw je w samochodzie. Najlepiej wyprać je bezpośrednio przed rozpoczęciem mycia. Pozwoli to na ich wyschnięcie, dzięki czemu będzie można je z powrotem włożyć bez zamaczania dywanika w środku. Możesz je umyć samą wodą lub, jeszcze lepiej, umyć je wcześniej z dodatkiem piany, aby uzyskać lepszy efekt. Sprawdź, czy wszystkie okna i drzwi są prawidłowo zamknięte. Jeśli nie, woda pod ciśnieniem może łatwo dostać się do środka i zamoczyć wnętrze, które będziesz musiał suszyć przez wiele godzin. Podnieś wycieraczki, zarówno przednie, jak i tylne. Podczas ich mycia uważaj, aby przypadkowo nie uderzyć w nie rurą spryskującą lub wężem ciśnieniowym. Możesz łatwo uszkodzić szkło przedniej szyby. Przyjrzyj się panelowi kontrolnemu automatu na monety. Znajdziesz tam przyciski i szczelinę na pieniądze lub kartę kredytową. Zobaczysz również przyciski lub przełączniki, których należy użyć, aby rozpocząć proces mycia po włożeniu monet lub karty kredytowej. Niektóre panele sterowania mają więcej opcji, a inne mniej. W tym przypadku są to trzy opcje: mycie, płukanie i woskowanie. Włóż monety lub kartę kredytową do otworu. Gdy to zrobisz, prawdopodobnie usłyszysz, że myjnia zaczyna pracować. Naciśnij przyciski z funkcjami mycia, które Cię najbardziej interesują. Weź rurę natryskową, naciśnij przełącznik na niej i rozpocznij mycie. Ten etap ma na celu usunięcie z samochodu wszystkich podstawowych zabrudzeń i naniesienie piany myjącej. Najlepiej zacząć od dachu, potem kontynuować z maską i bagażnikiem, a następnie panele boczne i koła. Niekoniecznie musi to iść w tej kolejności, ale wykazano, że daje to najlepszy efekt, zwłaszcza przy nakładaniu piany. Jakkolwiek zdecydujesz się to zrobić, idź wokół całego samochodu, upewnij się, że usunąłeś wszystkie zabrudzenia.  Upewnij się, że trzymasz rurę natryskową w odległości około metra od samochodu, w zależności od ciśnienia mycia. Jeśli jesteś zbyt blisko, możesz uszkodzić lakier, jeśli jesteś zbyt daleko, mycie nie będzie miało takiego efektu. Na tym etapie dobrze jest również nałożyć trochę piany i gorącej wody na dywaniki podłogowe samochodu, aby uzyskać lepszy efekt czyszczenia.

By jump