wt.. maj 21st, 2024
Od kogo najlepiej kupić mieszkanie?

Od kogo najlepiej kupić mieszkanie? Jeśli decydujemy się na zakup mieszkania, mamy dwie możliwości do wyboru – jedną z nich jest zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, drugą z rynku wtórnego. Możemy więc postawić na zakup mieszkania bezpośrednio od dewelopera i jest to nowe mieszkanie z rynku pierwotnego, a możemy także kupić stare mieszkanie od osoby prywatnej z rynku wtórnego. Oczywiście każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. W tym artykule chcielibyśmy jednak skupić się na tym, co ma nam do zaoferowania deweloper, jakie są wady i zalety, dlaczego takie mieszkania warto wybierać i na co przy samym wyborze zwracać uwagę. 

Mieszkanie od dewelopera

W chwili obecnej, mieszkania z rynku pierwotnego cieszą się bardzo dużą popularnością. Jeszcze deweloper nie rozpocznie budowy, a część mieszkań jest już sprzedana. Rozchodzą się one niczym świeże bułeczki. Cieszą się one popularnością zarówno w dużych miejscowościach, w centrum i na obrzeżach, jak również i w małych miasteczkach. Są doskonałe dla singli, dla młodych małżeństw i dla rodzin. Wystarczy wybrać odpowiedni ich metraż i konkretne miejsce, a następnie takie mieszkanie po prostu kupić. Ale czy na pewno? Niezupełnie. Bardzo ważną rolę odgrywa bez wątpienia deweloper. W gruncie rzeczy tak naprawdę bardzo dużo od niego zależy. To on zajmuje się budową naszego wymarzonego mieszkania, on ma znaczenie, jeśli chodzi o nasze zadowolenie i satysfakcję, z nim podpisujemy wszelkie umowy. Nie każdy jest sobie równy. Z pewnością nie raz już słyszeliśmy o oszustach, którzy otrzymali zaliczki i zniknęli, prawda? Takie osoby się zdarzają, dlatego też jeśli już mamy rozpocząć poszukiwania dewelopera i idealnego dla nas mieszkania, skupmy się dokładnie na tym, kim taka osoba jest. Dlaczego warto postawić na mieszkanie z rynku  pierwotnego? Po pierwsze, otrzymujemy przestrzeń, którą możemy sami zaaranżować od podstaw. Często mieszkanie z rynku wtórnego wymaga kapitalnego remontu, a jeśli nie mamy funduszy, musimy mieszkać w miejscu, które wizualnie w ogóle nam nie odpowiada. Jeśli mamy nowe mieszkanie, sami wybieramy kolory ścian, sami kupujemy podłogę, płytki, meble, tak naprawdę wszystko. Po drugie, takie mieszkanie to pewność, że nie ma tutaj ryzyka związanego ze statusem prawnym nieruchomości. Zdarza się bowiem, że ktoś kupuje mieszkanie, a nagle okazuje się, że ciąży na nim hipoteka lub jest w nim ktoś zameldowany. Deweloper oferuje nam mieszkanie, w którym nikt nigdy jeszcze nie mieszkał i to my stajemy się jego pełnoprawnymi, pierwszymi właścicielami. Po trzecie, jeśli kupujemy mieszkanie od dewelopera, mamy możliwość uzyskania bonusów i upustów cenowych. Często na przykład właściciel danej nieruchomości oferuje nam darmowo w cenie mieszkania komórkę lokatorską, garaż lub na przykład miejsce parkingowe. Co więcej, sama cena także podlega negocjacjom, a w przypadku ostatnich mieszkań, może ona zostać znacząco obniżona, jeśli nie są one tak chwytliwe i nie ma od ręki na nie klientów. Kolejna z zalet jest to, że współcześnie budowane mieszkania są w pełni funkcjonalne, nowoczesne, tak stworzone, by każdy właściciel mógł w pełni dopasować je do swoich oczekiwań, potrzeb i wymagań.

Czy mieszkanie od dewelopera jest najlepszą z opcji?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wszystko zależy od tego, czego oczekuje klient, na czym mu zależy, co chce zyskać. Jedni stawiają na mieszkania z rynku wtórnego, bo okazują się być one dla nich dużo tańsze i jeśli trafi się dobra okazja, wcale nie wymagają większego remontu. Takie mieszkania kupowane są od prywatnego sprzedawcy i wszystko załatwiane jest między kupującym i sprzedającym, a następnie już samym notariuszem. Można oczywiście i zdecydować się na zakup mieszkania z biura nieruchomości https://sardynianieruchomosci.pl/kontakt/, gdzie zostanie nam zaoferowane konkretne mieszkanie, jakie spełnią nasze oczekiwania. Tutaj także można zdecydować się na mieszkanie używane lub też wybrać mieszkanie z rynku pierwotnego. I trzecią z opcji jest właśnie już sam deweloper jako najbardziej popularna w ostatnim czasie opcja. Jest ona idealna, jeśli spełnia potrzeby klientów. Gdy chcemy kupić mieszkanie, powinniśmy wziąć pod uwagę wszelkie wady i zalety i na tej podstawie postawić na jedno, konkretne rozwiązanie, które właśnie dla nas samych okaże się być strzałem w dziesiątkę.

Deweloper – profesjonalista w swoim fachu

Jeśli chcemy, aby nasze mieszkanie okazało się być dla nas tą wymarzoną przestrzenią, tym idealnym miejscem, z całą pewnością deweloper musi być także osobą, co do której mamy pewność, że właśnie od niej chcemy takie mieszkanie kupić. Sprawdźmy opinie w sieci, dowiedzmy się o nim jak najwięcej, starajmy się zawsze rozwiać wszelkie rodzące się wątpliwości. Im lepszego dokonamy wyboru, tym większa będzie satysfakcja z wymarzonego mieszkania, a przecież na tym właśnie nam zależy i o to nam chodzi, prawda? Na rynku istnieje coraz większa grupa deweloperów, a naszym zadaniem jest znaleźć i idealne miejsce i najlepszą w tym fachu osobę, która nam tą naszą przestrzeń do życia sprzeda.

Nieruchomości Sardynia
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+48 517 417 659
www.sardynianieruchomosci.pl
Nieruchomości Sytek
ul. Wielka 21
61-755 Poznań
516 020 806
www.nieruchomosci.sytek.pl

By jump