pt.. lip 12th, 2024
Ile kosztują implanty zębów?

Ile kosztują implanty zębów w https://doboszimplanty.pl/cennik/? Za jeden z najbardziej znaczących postępów technologicznych w stomatologii można uznać wynalazek implantów dentystycznych. Przed ich pojawieniem się jedynymi opcjami wymiany zębów były mosty dentystyczne i protezy. Implanty zębowe to atrakcyjne i wygodne rozwiązanie dla osób, które utraciły zęby z powodu próchnicy lub innych przyczyn. Zapewniają zamiennik stałych zębów, a jednocześnie wyglądają i dają odczucie jak prawdziwe zęby. Dla większości osób ważnym pytaniem jest – ile kosztują implanty zębów? Ceny są dość zróżnicowane i zależne od wielu czynników, ale o tym, w dalszej części tekstu.

Korzyści z implantów zębów

Ponieważ implanty zębowe http://moje-implanty.pl/ wyglądają i przypominają prawdziwe zęby, mogą zdziałać cuda dla poczucia własnej wartości. Osoby, które bały się uśmiechu z powodu pustki w miejscu utraconego zęba po wszczepieniu implantu dentystycznego, czują się całkowicie pewne siebie. Oprócz korzyści estetycznych, implanty ułatwiają również jedzenie i mówienie, ponieważ tytanowy wkręt, zakotwiczony bezpośrednio w kości szczęki, utrzymuje implant na miejscu, nie pozwalając mu poluzować się jak proteza. Ponadto implanty dentystyczne lepiej utrzymują zdrowie jamy ustnej, ponieważ nie wymagają mocowania do sąsiednich zębów, takich jak mosty zębowe.

 

Nowoczesne wsparcie przy ubytkach zębów

Do tej pory w stomatologii stosowane są mosty i protezy ruchome, czasem ze względów ekonomicznych, czasem z obawy ludzi przed samą operacją implantacji, czasem z powodu przeciwwskazań. Ale oczywiście metody te są znacznie mniej niezawodne i nowoczesne niż instalacja implantu, a oszczędności w dłuższej perspektywie są wątpliwe.

Należy rozważyć zalety implantów:

  • Wysoki potencjał żucia. Niezawodność mostu lub korony jest znacznie mniejsza niż implantu, dlatego przy ich montażu należy unikać obszernej listy produktów, które są zbyt twarde dla tych konstrukcji. Z implantami można jeść wszystko tak samo, jak własnymi naturalnymi zębami – bez żadnych ograniczeń.
  • Kosmetyka. Implant dentystyczny idealnie pasuje do uzębienia i prawie niemożliwe jest odróżnienie go od własnych zębów. Czego nie można powiedzieć o mostach zębowych.
  • Trwałość. Wysokiej jakości implant umieszczony przez dobrego implantologa najprawdopodobniej przetrwa całe życie. To radykalne rozwiązanie problemu i można na nim polegać. Zarówno mosty, jak i korony nie wytrzymują tak długo
  • Zachowanie sąsiednich zębów. Implant zębowy jest konstrukcją wszechstronną i autonomiczną, a aby zainstalować most, należy oszlifować sąsiednie zęby i zwiększyć ich obciążenie
  • Naturalność doznań – po ostatecznym założeniu implantu osoba nie poczuwa go w jamie ustnej, jak to ma miejsce przy montażu ruchomych protez, do których każdy długo się przyzwyczaja.

Ile kosztują implanty zębów?

ILE KOSZTUJĄ IMPLANTY CAŁEJ SZCZĘKI?

Rozważając wstawienie implantu trzeba dowiedzieć się ile kosztują implanty zębów oraz jakie będą koszty całej procedury implantologicznej. Udając się do stomatologa zostaną zaproponowane konkretne systemy implantów, które dostępne w zróżnicowanych cenach i zaczynają się od 1900 zł a mogą osiągnąć nawet 4000 złotych, cena obejmuje jedną tytanową śrubę. Do całkowitego kosztu należy doliczyć dodatkowe elementy takie jak: łącznik lub śruba gojąca oraz korona protetyczna.

Najczęściej wybierane są korony porcelanowe, które można kupić już za około 600 złotych. Jeżeli ktoś zdecyduje się na wykorzystanie stopu złota o działaniu przeciwpróchniczym wartość implantacji wzrośnie. Najdroższym rodzajem korony jest typ pełnoceramiczny na cyrkonie i cena to minimum 1 300 złotych. Trzeba w swojej kalkulacji kosztów implantów zębów uwzględnić konsultację i RTG to koszt w granicach 250 złotych, wszczepienie implantu zaczyna się od 1800 złotych. Ponadto przygotowanie i zamontowanie korony – cena za jeden implant to około 1500 złotych. Każdy przypadek jest indywidualny i możliwe jest dokładne opisanie kosztu dopiero po ustaleniu planu leczenia.

Rodzaje implantów zębów

Łącznie istnieją 4 rodzaje implantów:

  • W kształcie korzenia. Z wyglądu mogą przypominać wkręty samogwintujące, ale ich kształt jest zbliżony do kształtu żywego zęba. Często te implanty są umieszczane po podniesieniu zatoki (augmentacji kości)
  • Jeśli tkanka kostna jest poważnie zubożona, chirurg implantolog będzie musiał zastosować implanty podokostnowe. Wyróżniają się tym, że zajmują znaczną powierzchnię, co pozwala na pewne trzymanie protezy.
  • Jeżeli dana osoba ma przynajmniej korzeń zęba, wówczas stosuje się implanty endodontyczne stabilizowane.
  • Istnieją również implanty wewnątrzśluzówkowe – to typy implantów, które nie są umieszczane w kości. Służą do wzmacniania protez.

Taka liczba rodzajów implantów pozwala dziś chirurgom implantologom podejść do każdego indywidualnie znaleźć wyjście nawet z najtrudniejszych sytuacji.

Jak długo trwa proces (od przygotowania do montażu)

Przy tradycyjnej metodzie najdłuższym procesem jest wszczepienie implantu – może trwać od 3 do 6 miesięcy. Jeśli przed implantacją konieczne jest przeszczepienie kości, wydłuża to nieco czas. Ogólnie wszystkie etapy zajmują najwyżej 9-12 miesięcy, ale zwykle znacznie krócej. Istnieje również ekspresowa technika implantacji. Czas montażu jednego implantu tą techniką to nie więcej niż 20 minut, protezę tymczasową można założyć na nim tego samego dnia lub po kilku dniach, a już stałą – po 7-10 dniach. Po czym implantację można uznać za zakończoną.

By jump