pt.. lip 12th, 2024
Kwiaty sztuczne - wszystko, co trzeba wiedzieć na ich temat

Kwiaty sztuczne – wszystko, co trzeba wiedzieć na ich temat – choć jeszcze kilkanaście lat temu sztuczne kwiaty cieszyły się złą sławą i metką “tandetnych”, w dzisiejszych czasach cieszą się drugą młodością, a każda hurtownia kwiatów sztucznych przeżywa istne oblężenie. Czym jest to spowodowane? Przede wszystkim zmianami w podejściu do aranżacji wnętrz, innej modzie, ale też tym, że coraz więcej ludzi dostrzega ich zalety. W tym krótkim poradniku przedstawimy właśnie plusy płynące z postawienia na sztuczne kwiaty, ale i wszelkie aspekty ściśle związane z ich zakupem.

Zalety płynące z postawienia na sztuczne kwiaty

Zanim odwiedzimy hurtownię kwiatów sztucznych lub inne miejsce sprzedające je (kilka naszych ulubionych prezentujemy poniżej) musimy pomyśleć, czy kwiaty te rzeczywiście są dla nas. Poniżej przedstawiamy ich główne zalety, obok których zdecydowanie nie można przejść obojętnie:

  • nadają się do mieszkań i domów z alergikami – jako że sztuczne rośliny nie pylą, nie są w stanie wywoływać alergii i przyczyniać się do nieżytu nosa. Działają bardziej jak meble i są w stanie zbierać kurz, który z łatwością można usunąć;
  • nie wymagają dużej i regularnej pielęgnacji – podczas gdy przy naturalnych kwiatach musimy wymieniać ziemię, stosować różnego rodzaju odżywki oraz regularnie je podlewać, wszystkie te problemy znikają wraz z zakupieniem kwiatów sztucznych; jak już wcześniej wspomnieliśmy, te zachowują się tak, jak mebel – wystarczy postawić je tam, gdzie tylko chcemy i nie musimy robić nic innego, poza okazjonalnym pozbywaniem się gromadzącego się na nich kurzu;
  • nigdy nie zmieniają swojej formy – możemy mieć pewność, że sztuczny kwiat nie rozrośnie się i będzie cały czas zachowywał swoją formę i rozmiar. Jest to niesamowicie istotne przy projektowaniu wnętrza, które będzie w dużej części na nim polegało. Sztuczne kwiaty nigdy nie więdną – nie wymagają więc wymiany, a zatem po części prowadzą również do oszczędności;
  • są w stanie znieść każde warunki – w czasie gdy prawdziwe i naturalne kwiaty muszą mieć stały dostęp do słońca i przebywać w pomieszczeniu odpowiednio suchym oraz – ogólnie – we właściwych warunkach, sztuczne kwiaty doskonale sprawdzają się we wszystkich wnętrzach. Jako jedyne poradzą sobie na przykład w łazience, gdzie będą poddawane dużej wilgotności – ta mogłaby zabić ich naturalne odpowiedniki. Sztuczne kwiaty można też wstawić do biura bez okien, z wiecznie panującym w nim mrokiem;
  • można postawić na egzotykę – istnieje tylko kilkanaście rodzajów naturalnych kwiatów, które radzą sobie w domach w naszym kraju, w specyficznym polskim klimacie. W przypadku sztucznych kwiatów mamy o wiele większy wybór – nic nie stoi na przeszkodzie w tym, by postawić na kwiat bardzo egzotyczny i niespotykany w Polsce, który nie byłby w stanie przetrwać tutaj w swojej naturalnej formie. Dzięki temu nasze opcje aranżacyjne są znacznie liczniejsze.

Oczywiście sztuczne kwiaty nie są dla wszystkich – przeciwko nim są jednak wyłącznie ci, którzy cenią sobie naturę nade względy estetyczne. Choć kwiaty tego typu są w stanie doskonale imitować swoje naturalne odpowiedniki, nigdy nie będą nimi – zarówno w dotyku, jak i chociażby w zapachu.

Gdzie można kupić kwiaty sztuczne?

Kwiaty sztuczne - wszystko, co trzeba wiedzieć na ich tematZdecydowanie najlepszym miejscem do nabywania roślin z tworzywa sztucznego jest hurtownia kwiatów sztucznych. Jest ona najbardziej ceniona za to, że prezentuje zdecydowanie najszerszy asortyment, ale też często daje nam możliwość dostosowania kwiatów do własnych potrzeb . Warto odszukać również ich producenta i skontaktować się bezpośrednio z nim – za odpowiednią opłatą stworzy nam taką kompozycję, która idealnie wpisze się w aranżację naszego mieszkania czy domu. Na tym jednak nasze opcje związane z zakupem sztucznych kwiatów się nie kończą. Sięgnąć możemy również po specjalistyczne sklepy ogrodnicze oraz ogólnobudowlane, a kwiaty tego typu można też spotkać w wielkich sieciówkach, zwłaszcza takich posiadających dział choć trochę związany z urządzaniem domu.

Hurtownia kwiatów sztucznych – czy tylko dla firm?

Jak już wspomnieliśmy powyżej, najlepszym – bo dysponującym największym asortymentem – miejscem do kupowania roślin z tworzywa sztucznego jest hurtownia kwiatów sztucznych. Samo jej określenie (“hurtownia”) przywodzi na myśl to, że mogłaby być ona przeznaczona wyłącznie dla klientów biznesowych (a zatem na przykład sklepów ogrodniczych). Często nie jest to zgodne z prawdą, a większość hurtowni tego typu swoją ofertę kieruje również do klientów indywidualnych. Starajmy się więc nie zniechęcać samym określeniem, zawsze dopytują o możliwość ewentualnego zakupu.

Podsumowanie

Sztuczne kwiaty są czymś, nad wprowadzeniem czegoś do własnego mieszkania czy domu warto poważnie się zastanowić. Potrafią uzupełnić nawet najbardziej nowoczesną aranżację i stanowią świetną opcję dla fanów zieleni, którzy z jakichś względów nie mogą postawić na w pełni naturalną roślinność. Odwiedźmy więc hurtownię kwiatów sztucznych czym prędzej, koniecznie dobierając takie kwiaty, które będą pasowały zarówno do naszych gustów, jak i obecnej aranżacji naszego mieszkania czy domu.

By jump